Półkolonie LATO 2015 r.

Zbliżają się wakacje letnie. W tym czasie rodzice często zastanawiają się, co zrobić z dziećmi. Dorosłym prawie cały ten czas wypełnia praca. Natomiast szkoły są pozamykane. Dlatego Sala Zabaw Dinusiowo, pragnąc Państwu pomóc wybrnąć z tego kłopotu, proponuje półkolonie letnie. Program półkolonii skierowany jest do dzieci od 5 do 10 roku życia.
W programie:
• w każdym turnusie minimum 2 wycieczki (podczas wakacji odwiedzimy
m. in. stadion lekkoatletyczny, Manufakturę Wyrobów Cukierniczych w Toruniu, tężnie i astrobazę w Inowrocławiu, Muzeum Fotografii, ZOO w Myślęcinku, Schronisko dla zwierząt, Barkę Lemara).
• dobra  zabawa
• twórcze i edukacyjne gry i zabawy
• bal na zakończenie każdego turnusu (połączony z przebieranką)

I turnus – 29.06-03.07.2015 r. Podróż dookoła świata
Dzieci będą mogły zmienić się w prawdziwych podróżników, każdego dnia będziemy odkrywać inny kontynent. Stworzymy swoje mapy, wyznaczymy kierunki zwiedzania za pomocą własnych kompasów. Wykonamy stroje i swoje portrety pamiętając o kulturze oraz zwyczajach w innych krajach. Zrobimy słowniczki podróżnika, gdzie zamieścimy poznane słówka w obcych językach. Nauczymy się jeść pałeczkami oraz każdego dnia będziemy tworzyć i odkrywać smakołyki z całego świata. Zdobędziemy Barkę Lemara oraz Zawiszę przybijając tam flagę Dinusiowa oczywiście wcześniej zrobioną przez samych podróżników.

II turnus – 6-10.07.2015 r. Zwierzakolandia
Każdy uczestnik będzie mógł odkryć w sobie prawdziwego tropiciela zwierząt. Zaprojektujemy atlasy, w których umieścimy zdjęcia zwierząt, napotkanych na naszej drodze. Dzieci będą poszukiwać śladów zwierząt, nasłuchiwać dźwięków w parkach, na spacerach. Stworzą maski przypominające zwierzątko, którym chcieliby być. Uszyjemy zabawkowe zwierzaki. Zwiedzimy lądy, oceany, przestworza w poszukiwaniu nadzwyczajnych okazów. Zrobimy afrykańskie instrumenty, które pomogą nam „upolować” dziką zwierzynę. Dowiemy się jak zajmować i opiekować się zwierzętami, odwiedzając schronisko oraz ZOO w Myślęcinku.

III turnus – 13.07-17.07.2015 r. Królestwo inżynierów i projektantek
Dzieci staną się inżynierami, projektantami i informatykami w jednej osobie . Zbudują z klocków Lego konstrukcje. Dowiedzą się jak działają maszyny poprzez proste doświadczania. Zbudują własne latawce, które wypróbują podczas wycieczki do Mennicy. Stworzą ekokonstukcje z surowców wtórnych. Zaprojektują wielką galę mody. Sami będą mogli zostać modelami/modelkami lub zamienić się w paparazzi. Zrobimy własne gazety w których umieścimy różne nowinki techniczne jak i ploteczki z świata bajek. Wybierzemy się do Manufaktury Wyrobów Cukierniczych w Toruniu* gdzie stworzymy lizaki i cukierki.

IV turnus – 20.07-24.07.2015 r. Mały artysta
Półkolonie będą doskonałą okazją do zabawy, wcielania się w różne role i odgrywania wymyślonych scen, ale też do ćwiczenia mimiki, postawy, pamięci. Dzieci zdobędą ogólną wiedzę o teatrze i pracy aktorów. Stworzą własny teatr paluszkowo–kukiełkowy oraz kilka narzędzi, które są potrzebne przy nagrywaniu filmów. Wszystko po to, żeby wspólnymi siłami nagrać krótką bajkę. Uczestnicy odkryją w sobie również talenty muzyczne. Będą mogły uczestniczyć w konkursie karaoke oraz potańczyć przy znanych utworach. Dzieci będą miały okazję też wykazać się plastycznie i manualnie. Będą poznawać różne techniki plastyczne, m. in. decoupage, malowanie ciałem, Iris folding. Tworzyć będą pudełeczka na skarby, kalendarze, ramki do zdjęć, świeczniki, breloczki, mydełka. Rozwiniemy wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne przez wizytę u Pani Gliny oraz w Muzeum Fotografii.

V turnus – 27.07-31.07.2015 r. Podróż dookoła świata/ Zwierzakolandia
Dzieci będą mogły zmienić się w prawdziwych podróżników, każdego dnia będziemy odkrywać inny kontynent. Stworzymy swoje mapy, wyznaczymy kierunki zwiedzania za pomocą własnych kompasów. Wykonamy stroje i swoje portrety pamiętając o kulturze oraz zwyczajach w innych krajach. Zrobimy słowniczki podróżnika, gdzie zamieścimy poznane słówka w obcych językach. Nauczymy się jeść pałeczkami oraz każdego dnia będziemy tworzyć i odkrywać smakołyki z całego świata. Zdobędziemy Barkę Lemara przybijając tam flagę Dinusiowa oczywiście wcześniej zrobioną przez samych podróżników. Każdy uczestnik będzie mógł odkryć w sobie prawdziwego tropiciela zwierząt. Zaprojektujemy atlasy, w których umieścimy zdjęcia zwierząt, napotkanych na naszej drodze. Dzieci będą poszukiwać śladów zwierząt, nasłuchiwać dźwięków w parkach, na spacerach. Zwiedzimy Muzeum Wodociągów oraz przespacerujemy się po Myślęcinku.

VI turnus –10.08-14.08.2015 r. Wielki świat naukowców
Dzieci będą miały okazję zamienić w małych Eins. Tydzień będzie pełen eksperymentów i doświadczeń. Uczestnicy poznają wiele tajemnic nauki, m.in.: co kryją w sobie owoce i warzywa, na czym polega produkcja dwutlenku węgla, czyli jak nadmuchać balonik bez dmuchania, pojawiam się i znikam czyli rozpuszczalność substancji, przyciągające się przeciwieństwa, czyli elektrostatyka, ciśnienie bez tajemnic. Stworzą własne wulkany i przewodniki naukowca. Wykonają własne bomby do kąpieli i ogromne bańki wodne. Wspólnie odkryjemy co kryje w sobie Muzeum Wodociągów i Wieża Ciśnień oraz wybierzemy się w podróż do Inowrocławia*.

VII turnus – 17.08-21.08.2015 r. Sport to zdrowie
Każdego dnia dzieci odkrywać będą inne dyscypliny sportowe. Będą mogły wypróbować swoich sił jako piłkarze, siatkarze, koszykarze, tancerze, pływacy itp. Stworzą swoje koszulki sportowe, trąbki kibica oraz flagi. Rozegramy kilka rywalizacji sportowych, wykonamy medale i puchary dla przeciwnych drużyn. Pobiegamy i zwiedzimy stadion Zawiszy oraz popływamy na basenie. Dowiemy się co to zdrowa żywność i jak powinniśmy się odżywiać. Przygotujemy zdrowe podwieczorki, które dadzą nam dużo energii do działania.

VIII turnus – 24.08-29.08.2015 r. Piraci zdobywają lądy
Dzieci będą mogły wcielić się w prawdziwych piratów. Każdego dnia podbijemy inne lądy. Stworzymy statek i flagę piracką. Zrobimy sobie brokatowe tatuaże i miecze z balonów dzięki którym pokonamy potwory oceanów. Kompasy pomogą nam odnaleźć się na bezkresnych wodach. Posmakujemy różnych smakołyków przygotowanych na naszym statku. Poszukamy słodkiego skarbu. Każde dziecko stworzy swojego kompana – pluszowego zwierzaka. Odkryjemy tajemnice mórz i oceanów. Przepłyniemy przez Brdę statkami wodnymi oraz odwiedzimy piratów na Barce Lemara.

* wycieczki do Torunia oraz do Inowrocławia odbędą się jeżeli zbierze się grupa licząca minimum 10 dzieci; dopłata do wycieczki do Torunia oraz Inowrocławia wynosi 5 zł
Zapewniamy:- profesjonalną opiekę od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 16.00 (istnieje możliwość indywidualnych uzgodnień godzin przybycia i odbioru dziecka)
– wyżywienie- pożywne II śniadanie, pyszny obiad, podwieczorek oraz woda bez limitu
– niewielką grupę osób (max. 12 dzieci)
– materiały dydaktyczne i plastyczne
– ubezpieczenie NNW
Cennik: Pobyt dziecka od poniedziałku do piątku: 239 zł + 60 zł (wyżywienie)
Koszt turnusu od poniedziałku do piątku z wyżywieniem: 299 zł.Istnieje możliwość zapisania dziecka również na pojedynczy dzień (jeśli są wolne miejsca) od godz. 8.00 do 16.00. Koszt 1 dnia: 60 zł + 12 zł wyżywienie (koszt nie obejmuje wycieczki)Zniżki: przy rezerwacji półkolonii do 15 maja- 15% zniżki; przy rezerwacji dwóch turnusów- 20% zniżki; dla stałych klientów- jeśli już byliście na naszych półkoloniach- 20% zniżki*zniżki nie łączą się
Odpowiedzi na wszelkie pytania udzielam pod nr tel. 606-206-484.Aby zgłosić dziecko do udziału w półkoloniach należy:
– zapisać dziecko – osobiście lub telefonicznie
– wpłacić 100 zł zadatku  w ciągu 5 dni od zapisania dziecka;

w przypadku rezygnacji zadatek nie jest zwracany
– zapoznać się z regulaminem półkolonii oraz podpisać formularz zgłoszeniowy

Dane do przelewu:

Dinusiowo Katarzyna Lisowska

ul. Bocheńskiego 12

85-151 Bydgoszcz

nr konta: 63 1950 0001 2006 0783 9506 0002

tytułem: imię i nazwisko dziecka, numer turnusu